LEDELSE

Direktion

​​​Mads Frederiksen

Adm. Direktør

Recycling, Genbrug & 

restprodukter

Ansat siden 1995​​​

mads.frederiksen@hcs.dk

​​​Ole Bolm

Direktør
​Transport,
​Spedition

Ansat siden 1991

ole.bolm@hcs.dk

​​​Thomas Gehrmann

Direktør
​Entreprenørkørsel,
​Råstoffer

Ansat siden 2016

thomas.gehrmann@hcs.dk

​​​Henrik Nielsen

Direktør

Miljøentrepriser,

Jordrens

Ansat siden 2001

henrik.nielsen@hcs.dk

​​​Claus Gotfredsen

Direktør

​Industrirenovation,
​Kloak- og industriservice

Ansat siden 2016

claus.gotfredsen@hcs.dk

​​​Klaus Egebo Jakobsen

Direktør

​Kommunal 

Renovation
​Ansat siden 2018

klaus.jakobsen@hcs.dk

​Bestyrelse​

Hans Frederiksen

Speditør

Formand for bestyrelsen

Lone Frederiksen

Fhv. personalechef 

Medlem af bestyrelsen

​​​Mads Frederiksen

HA(jur.), cand. jur., speditør 

Medlem af bestyrelsen

Jacob Frederiksen

Markedsøkonom, HD, speditør

Medlem af bestyrelsen​

BESØG OS

HCS A/S Transport & Spedition

Hvissingevej 100

DK-2600 Glostrup​

Se alle HCS adresser

FØLG OS

Tilmeld dig vores mailingliste og få nyheder direkte

Følg os også på de sociale medier:​

Besøg HCS på LinkedinBesøg HCS på Facebook Besøg HCS på Youtube Besøg HCS på Instragram Besøg HCS på Twitter 

GDPR | Se Fødevarestyrelsens smiley-rapporter | CVR: DK 71145816​ | ​© Copyright HCS 2021 | All rights reserved